sobota, 4 maja 2019

Fakebook

Fakebook to wirtualny profil postaci.
  • Imię i nazwisko osoby
  • Zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle
  • Podstawowe dane – datę urodzenia, wykształcenie, miejsce pracy, związki, hobby i cokolwiek jeszcze chcemy
  • Przyjaciele i rodzina – można ich narysować i podpisać
  • 3 najważniejsze wydarzenia z życia w formie postów umieszczonych na tablicy naszego niby-facebooka
Mamy tam gotowy szablon, który prosto da się uzupełnić informacjami. Możemy ustawić zdjęcia swoje i przyjaciół, dodawać posty, filmiki z youtube, a nawet określać liczbę polubień  Uczniowie po wykonaniu pracy zapisują wszystko za pomocą żółtego przycisku „SAVE”. Wtedy pojawia się na ekranie okno do wpisania dowolnego hasła. Dzięki niemu uczeń wchodząc ponownie na stworzony przez siebie profil, będzie mógł dokonać edycji. Ważne jest też, żeby każdy skopiował link z paska adresu i przesłał go sobie na maila.
Strona działa bardzo intuicyjnie, uczniowie od razu wiedzą co mają robić, gdzie szukać zdjęć itp. Jedynym problemem, który może zaskoczyć jest to, że trzeba dodać najpierw 5 postów, żeby móc wgrywać zdjęcia. Ja prosiłam uczniów, żeby pięć razy wpisali cokolwiek jako posty, a finalnie je zmienili lub usunęli.
Dzięki tej stronce można stworzyć fikcyjną stronę wybranego bohatera  literackiego czy też autora lektur, które omawiamy na lekcjach. Taka praca z pewnością bardziej zmotywuje do pracy niż szablonowe gromadzenie słownictwa do charakterystyki bohatera literackiego.   
Strona 
Fryderyk Chopin
Adam Mickiewicz
Jezus
http://www.classtools.net/FB/1879-UpJE4C

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz